העתקות שמש נט

 
מכון העתקות היפר גרף - מכונים שעובדים עם שמש נט!
בעולם הדפוס, שמור מקום של כבוד לשיטת ההעתקה שמכונה העתקות שמש. כיום למעשה, אין באמת העתקות שנעשות בשיטה זו, וממשיכת דרכה היא העתקת האור. למרות זאת, עדיין נהוג לכנות את השיטה החדשנית של העתקת אור בכינוי העתקת שמש, ככל הנראה בשל ההמשכיות של אותה שיטה עתיקה

העלו את הקובץ להדפסה - לשליחת קבצים דרך שמש-נט לחצו כאן!
 
מי שהיו הראשונים להשתמש בשיטה זו, היו המשרטטים הראשונים. אותם משרטטים היו צריכים ליצור שרטוטים בכמה עותקים שונים - אלא שיצירת שרטוט אחד גבתה מהם הרבה מאד מאמץ, וברור שהיה קשה לחזור אחריו שוב. לכן, השתמשו מלכתחילה המשרטטים בחומר מיוחד לשרטוט, ואז הניחו עותק של נייר פרגמנט, חשפו אותו לשמש מול השרטוט המקורי, וכך החומר היה מועבר לנייר הבא ומועתק אליו - ובצורה כזו היו מבצעים את העתקות השמש. כמובן שהיום, השיטה השתנתה והפכה להיות מחוברת לטכנולוגיה המודרנית.
 

מכון העתקות שמש השיטה המודרנית

 
  • התהליך המודרני - אנו לא ניכנס יותר מידי לעומק אחרי התהליך המודרני של העתקות שמש. אולם בכמה משפטים קצרים, אפשר לציין ולומר שהיום עובדים עם מדפסות פלוטר, בכדי ליצור את העתקות השמש. המדפסות הללו לא פועלות פשוט עם מזרקי דיו, אלא יוצרים שיטה מיוחדת להעתקה, ע"י חשיפה מהירה לאור חזק, אשר תפקידו ליצור ריאקציה בתוך המדפסת, שיוצרת תגובה חשמלית, שבעקבותיה מועתק החומר ישירות אל הנייר. הדבר בסופו של יום, מאפשר ליצור העתקים רבים של שרטוטים גדולים על גבי דפים שתוספים שטח רב. מאחר שגם כאן יש תהליך מסוים של חשיפה לאור שיוצר ריאקציה - נהוג לכנות את העתקות האור בכינוי העתקות שמש, על אף שכיום אין כמובן חשיפה ישירה של התוצרים לאור השמש בכדי לבצע את ההעתקה.
 

הדפסת שרטוטים ותוכניות בנייה

 
  • הלקוחות המרכזיים במכון הדפסות – בעיקר נדרשים לשירות של העתקות שמש, הם אנשים שמגיעים מתחום האדריכלות וההנדסה. אדריכלים רבים, כמו גם הנדסאים, נדרשים ליצור שרטוטים גדולים ומורכבים במיוחד, וצריכים גם להדפיס אותם. את ההדפסה הם לרוב עושים בעזרת מדפסות שפועלות על הטכניקה של הדפסות אור - משום שאלו מאפשרות ליצור את ההדפסות הגדולות, במספר עותקים גבוה, תוך זמן קצר יחסית.
  • היכן מדפיסים? - ברוב המקרים, המדפסות שפועלות על הטכניקה של העתקות שמש/ אור, הן מדפסות גדולות מאד, יקרות למדי, עם ידע מורכב מאד שנדרש בכדי לתפעל אותן. לכן, רוב האנשים שזקוקים לשירות, פשוט פונים לבית דפוס חיצוני שמדפיס להם את השרטוטים, דרך קבצים שהם שולחים אליו.
 

מכון הדפסות

 
אם גם אתם מבינים ששיטת דפוס זו מתאימה לכם, שימו לב שלאיכות יש כאן מרכיב חשוב. כדאי תמיד לעבוד עם נייר איכותי וחדש, ולא כזה שנשמר במחסנים לאורך עשור. הדבר מבטיח שאורך החיים של השרטוט יהיה ארוך במיוחד ואתם תוכלו לשמור עליו היטב. יש לשים לב כמובן שאת ההדפסה אפשר לקבל גם בצבע וגם בשחור לבן, בכל גודל שנדרש.
 
לפרטים נוספים חייגו עכשיו! 072-3228050