צילום מסמכים ושיטות העתקה - מהם ההבדלים?

 
בתי דפוס מציעים שיטות מגוונות עבור העתקה וצילום מסמכים בצבע או בשחור לבן. השירות של מכוני דפוס מתאים ללקוחות פרטיים, בעלי עסקים וחנויות וגם אנשי מקצוע כגון אדריכלים, מהנדסים, מעצבי פנים ועוד. אלו ההבדלים העיקריים בין השיטות הקיימות להעתקת מסמכים:

 
העתקת וצילום מסמכים בגדלים שונים
 

צילום מסמכים והעתקות אור

 
א. העתקות אור – זו שיטה שהייתה נפוצה עד סוף המאה הקודמת וכיום היא הוחלפה בטכניקות משוכללות יותר. בשיטה הזו מבצעים העתקת מסמכים באמצעות חשיפה לאור חזק. היתרונות של העתקות אור הם חיסכון בהוצאות.

ב. העתקות דיגיטליות – זו הדפסה דיגיטלית המנצלת את היכולות של מדפסות מודרניות. בשיטה הדיגיטלית מעתיקים ומצלמים מסמכים במהירות, ביעילות ובקלות יחסית. המידע המועתק מועבר לקובץ דיגיטלי ולאחר מכן מודפס על גבי גלילי נייר בגדלים הנבחרים על ידי הלקוח.
 
ג. העתקות בפורמט רחב – זו שיטת העתקת מסמכים הנקראת בעגה המקצועית "פלוטר". היא מיועדת בעיקר להדפסת תכניות בנייה, תכניות אדריכליות והנדסיות ותכניות תב"ע של רשויות מקומיות. השימוש בפלוטר עבור העתקות בפורמט רחב אידיאלי למסמכים החורגים מגבולות מכונת הצילום.
 

העתקה וצילום מסמכים בצבע או שחור לבן בפתח תקווה

 
השאלה העיקרית היא כיצד בוחרים את השיטה היעילה ביותר עבור צילום מסמכים. ראשית, חשוב להקדים ולהזכיר כי אין דרך מושלמת אחת ולכל טכניקה יש יתרונות וחסרונות. הרבה תלוי בדרישות של הלקוח ובמסגרת הזמן של הפרויקט. שנית, לא תמיד חייבים להכריע בין העתקות אור לבין שיטות אחרות ולפעמים ניתן לשלב ביניהן.
 
צילום מסמכים בצבע או בשחור לבן
 
הדבר החשוב הוא להשקיע בבחירת מכון דפוס מקצועי ולבדוק את שיטת העבודה. בחירה בין שיטות להעתקת וצילום מסמכים תלויה במידה רבה במכון הדפוס.

מומלץ לוודא עמידה בלוח זמנים, לברר על איכות ההדפסה ומשכה ולא לשכוח להשוות מחירים. גם אופן קבלת התוצר הסופי הוא פקטור משמעותי במערכת השיקולים. התייחסות לפרמטרים אלו תאפשר העתקת מסמכים זולה ומשתלמת.
 

היפר גרף - שירותי צילום מסמכים

 
אצלנו בהיפר גרף יש את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לצילום מסמכים. אצלנו תוכלו ליהנות משירות מקצועי ומאיכות ללא פשרות. אצלנו ניתן להדפיס מסמכים כגון תוכניות בנייה, צילום תוכניות הנדסיות, הדפסת שרטוטים, תוכניות מכר דירות ועוד.
צילום מסמכים בשחור לבן או בצבע - מה שתצטרכו - אנחנו כאן בשבילכם!