ההבדלים בין שיטות העתקה וצילום מסמכים

 
בתי דפוס מציעים שיטות מגוונות עבור העתקה וצילום מסמכים. השירות של מכוני דפוס מתאים ללקוחות פרטיים, בעלי עסקים וחנויות וגם אנשי מקצוע כגון אדריכלים, מהנדסים, מעצבי פנים ועוד. אלו ההבדלים העיקריים בין השיטות הקיימות להעתקת מסמכים:

העלו את הקובץ להדפסה - לשליחת והעלאת קבצים דרך מערכת שמש נט: לחצו כאן!
 

העתקות אור וצילום מסמכים

 
א. העתקות אור – זו שיטה שהייתה נפוצה עד סוף המאה הקודמת וכיום היא הוחלפה בטכניקות משוכללות יותר. בשיטה הזו מבצעים העתקת מסמכים באמצעות חשיפה לאור חזק. היתרונות של העתקות אור הם חיסכון בהוצאות.

ב. העתקות דיגיטליות – זו הדפסה דיגיטלית המנצלת את היכולות של מדפסות מודרניות. בשיטה הדיגיטלית מעתיקים מסמכים במהירות, ביעילות ובקלות יחסית. המידע המועתק מועבר לקובץ דיגיטלי ולאחר מכן מודפס על גבי גלילי נייר בגדלים הנבחרים על ידי הלקוח.

ג. העתקות בפורמט רחב – זו שיטת העתקת מסמכים הנקראת בעגה המקצועית "פלוטר". היא מיועדת בעיקר להדפסת תכניות בנייה, תכניות אדריכליות והנדסיות ותכניות תב"ע של רשויות מקומיות. השימוש בפלוטר עבור העתקות בפורמט רחב אידיאלי למסמכים החורגים מגבולות מכונת הצילום.
 

העתקה וצילום מסמכים פתח תקווה

 
השאלה העיקרית היא כיצד בוחרים את השיטה היעילה ביותר עבור העתקת מסמכים. ראשית, חשוב להקדים ולהזכיר כי אין דרך מושלמת אחת ולכל טכניקה יש יתרונות וחסרונות. הרבה תלוי בדרישות של הלקוח ובמסגרת הזמן של הפרויקט. שנית, לא תמיד חייבים להכריע בין העתקות אור לבין שיטות אחרות ולפעמים ניתן לשלב ביניהן.

הדבר החשוב הוא להשקיע בבחירת מכון דפוס מקצועי ולבדוק את שיטת העבודה.בחירה בין שיטות להעתקת מסמכים תלויה במידה רבה במכון הדפוס.

מומלץ לוודא עמידה בלוח זמנים, לברר על איכות ההדפסה ומשכה ולא לשכוח להשוות מחירים. גם אופן קבלת התוצר הסופי הוא פקטור משמעותי במערכת השיקולים. התייחסות לפרמטרים אלו תאפשר העתקת מסמכים זולה ומשתלמת.
 
לפרטים נוספים חייגו עכשיו! 072-3228050