לתיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו

073-7841758
היפר גרף בע"מ
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הדפסת פלוטרים בפתח תקווה

מה זה פלוטרים ?

פלוטר  (בעברית תווין)  הוא מכשיר הדפסה גרפית, הפועל על ידי שימוש בווקטורים על גבי נייר ברוחב גדול מהרגיל

פלוטרים הם סוגים מיוחדים של מדפסות המשמשות בדרך כלל לייצור גרפיקה בקנה מידה גדול, כגון שרטוטים אדריכליים, עיצובים הנדסיים ומפות גיאוגרפיות. מדפסות אלו פועלות על ידי הזזת עט על פני השטח של פיסת נייר, ציור קו מורכב ודיאגרמות. טכנולוגיית הפלוטר, למרות שהיא פחות נפוצה ממדפסות סטנדרטיות, חשובה לאין ערוך בתחומים ספציפיים הדורשים דיוק ופלטים בפורמט גדול.

פלוטרים משמשים בדרך כלל להדפסת שרטוטים, תוכניות בניה וכל הדפסה גדולה מהגדלים הסטנדרטיים. 

התנועה המכאנית של העטים מאפשרת לשרטט בחופשיות רבה יותר על גבי ההדפס לעומת מדפסות סטנדרטיות המדפיסות בשיטת סריקה, אך למעשה מדפיסים לאט יותר בגלל התנועה המכאנית של העטים – ניתנים להדפסה בצבע או בשחור לבן. בזכות התכונות המכאניות שלהם, פלוטרים משמשים להדפסת שרטוטים גדולים בצבע, וברזולוציה גבוהה מאוד .

פלוטרים

מדובר במדפסת המאפשרת הדפסה של מגוון גדול של צרכי הדפסה, למשל, תרשימים הנדסיים, פוסטרים ועיצובים גראפיים ושלטים גדולים. במאמר שלפניכם נפרט את כל מה שחשוב לדעת על פלוטרים.

הדפסת פלוטרים מתבצעת עבור פרויקטים מיוחדים ויכולה להתאים לקהל יעד מגוון. את השירות ניתן לתאם מול בתי דפוס מקצועיים, אבל חשוב לבדוק מראש באיזו מכונה משתמשים ואיזה ניסיון יש למקום עם פרויקטים מן הסוג הזה.

 

מה השימוש שעושים עם פלוטר?

הדפסת פלוטרים היא הדפסה של שרטוטים ועיצובים גראפיים והדפסות הנדרשות לחיתוך מדויק ביותר, בהתאם לעיצוב הגראפי המתבקש.
כאשר נדרשת הדפסה על גבי שטח שהוא גדול יותר מהגדלים הסטנדרטיים, 3A, 4A ו-5A, משתמשים במדפסות פלוטר. מדפסות אלו נדרשות להדפסת תוכניות בניה, שרטוטים אדריכליים, שלטים, פוסטרים, מדבקות ענק ועוד.
הדפסות פלוטר, בין אם הן מיועדות לצרכי הדפסת גיליונות גדולים ובין אם להדפסה וחיתוך, נעשות על-ידי דפסים מקצועיים ומנוסים, העומדים לשרות הלקוחות בבתי דפוס מובילים המתמחים בנושא.

איפה ניתן לעשות הדפסות פלוטר?

מכיוון שפלוטרים הן מדפסות יקרות, הן אינן מוחזקות בכל בית דפוס. הפלוטרים נמצאים בבתי דפוס גדולים המחזיקים ציוד מתקדם של מכונות הדפסה, כשחלק מהן הם פלוטרים מקצועיים.
פלוטרים נמצאים גם במכוני העתקה בהם מבצעים העתקה של תוכניות בניה ותוכניות הנדסה ובקרב חברות המתמחות בהדפסת שלטי ענק ושלטי חוצות.

מה היתרונות של פלוטרים ?

הדפסת פלוטרים כוללת תנועה של עט או קבוצת עטים על פני השטח של הנייר. עטים אלה מונעים על ידי מנועים הנשלטים על ידי מחשב. התהליך מתחיל כאשר קובץ נשלח אל הקושר מהמחשב. קובץ זה מכיל נתונים גרפיים וקטוריים, סדרה של נקודות המחוברות בקווים. הקושר מתרגם את ההוראות הללו לתנועה, משרטט כל קו בדיוק ובדיוק המאפיין את הדפסת הפלוטר.

מי זקוק לשירותי פלוטר?

מדפסות פלוטרים נמצאות בשימוש אצל אדריכלים ומהנדסים. מהנדסים זקוקים לפלוטרים כדי להדפיס תוכניות ושרטוטים באופן מדויק במיוחד.
אדריכלים יכולים להציג את תוכניות הבניה שלהם על-גבי ניירות גדולים ורחבים, בכל גודל שיחפצו, כמעט בלי הגבלה.
כמובן גם אנשי שיווק זקוקים לשירותי פלוטר להדפסת אמצעי שילוט ופרסום ובכלל כל מי שזקוק להדפסה בפורמטים רחבים וברמת דיוק מרבית.

איך בנויה מדפסת פלוטר?

מדפסת פלוטר בנויה ממספר עיטים היכולים לנוע באופן חופשי על גבי הנייר וכך לכסות את כל שטחו. התנועה המכאנית של העטים מאפשרת להן לשרטט את מה שצריך בחופשיות וברזולוציה גבוהה. 

הדפסת פלוטרים

כיצד לבחור את שירותי הפלוטר המתאימים?

 בחירת שירותי הדפסת פלוטרים נקבעת על ידי מספר גורמים. בראש ובראשונה, אופי המשימה שעל הפרק משחק תפקיד מכריע. פרויקטים הדורשים שרטוטי קו מדויקים, הדפסות בפורמט גדול או שניהם, מתאימים יותר לפלטרים.

גודל הפלט הרצוי הוא גורם נוסף שקובע, כאשר פלוטרים הם הבחירה המועדפת עבור פלטים החורגים מהיכולות של מדפסות סטנדרטיות. בנוסף, המורכבות ודרישות הצבע של הפרויקט יכולות להשפיע על ההחלטה. למרות שהפלוטרים הם אידיאליים עבור שרטוטי קווים מורכבים, ייתכן שהם אינם הבחירה הטובה ביותר עבור עיצובים בצבע מלא ועתירי תמונה.

כדי להחליט באילו שירותי הדפסת פלוטרים כדאי להשתמש, כדאי לבחון גם  כמה שנות ניסיון יש לחברה ועד כמה היא מקצועית. בהמשך ניתן לבחור את שירותי ההדפסה לפי זמינות, מחיר והמלצות.

פלוטר מדפיס וחותך

  • הנדסאים – במקרים רבים, הנדסאים מומחים מוצאים את עצמם נזקקים לעבודה עם פלוטרים, ואין זה מפתיע. יש לזכור שהתוצרים של המהנדסים כוללים שרטוטים גדולים ומורכבים במיוחד. הדפסת שרטוטים לא ניתן להדפיס על דף A4 רגיל, ויש צורך במדפסת שתאפשר להציג את התוכנית בפרטי פרטים על גבי נייר גדול במיוחד. הפלוטר כמובן נותן במקרה זה את המענה הטוב ביותר, ולכן הנדסאים רבים משתמשים בשירות זה. יש לציין שברוב משרדי ההנדסאים, יש לפחות מדפסת אחת שעונה להגדרה, שכן הם עובדים איתה באופן קבוע ויומיומי.
  • אדריכלים – גם אדריכלים, כמו הנדסאים, נדרשים להפיק תכנונים גדולים ומורכבים במיוחד, ואף הם לא יכולים לעבוד עם מדפסות רגילות, ולכן נוטים לעבוד עם פלוטרים איכותיים, שמאפשרים להם להפיק תוצרים גדולים מאד בשטחם. יש לציין שכמובן שאפשר להפיק הדפסות עם צבע ולא רק בשחור לבן, דבר שנדרש לעתים בתכנון האדריכלי. גם כאן, האדריכלים לרוב רוכשים לעצמם מדפסת פלוטר ולא פונים אך ורק לבתי דפוס, שכן השימוש שלהם במדפסת הוא קבוע.
  • אנשי שיווק – משרדי פרסום רבים אשר מעוניינים להפיק שלטי חוצות, נדרשים לעשות זאת באמצעות מדפסות פלוטר איכותיות. הסיבה לכך היא ששלטי הפרסום הם כמובן גדולים מאד בשטחם, ומכאן יש צורך במדפסת יוצאת דופן. מעבר לכך, יש לזכור שכאן צריכה להיות אפשרות להדפסה על מדבקות, ויש שימוש בגליל נייר מיוחד. הדבר מאפשר כמובן לתכנן את הפרסום בצורה טובה יותר.

הדפסת פלוטרים

כאמור, יש סוגים מגוונים של פלוטרים, ואתם יכולים לבחור בטכנולוגיה שמתאימה לכם, בגודל הנדרש לפי רוחב הדף, וכמובן לשאול את עצמכם מהי התוכנה שמאפשרת לכם לעבוד עם הפלוטר. שימו לב שכאשר אתם עושים השוואת מחירים בין מדפסות הפלוטר, יש להקפיד על כך שאתם תשוו בין מדפסות עם יכולות דומות ועם מפרט טכני זהה, כדי שתוכלו להבין האם אתם מקבלים את אותן היכולות במחיר הוגן. במקרים שונים, אפשר גם לפנות לבית דפוס שיספק לכם את שירותי ההדפסה, תמורת מחיר הוגן.

היפר גרף מבצעים הדפסת פלוטר בפתח תקווה, בשחור לבן ובצבע. הדפסת פלוטר מתאימה לתוכניות בניה ותוכניות אדריכליות ואף לשילוט.
כך שאם אתם זקוקים להדפסה איכותית, אתם מוזמנים לפנות אלינו. נשמח לעמוד לרשותכם ולהעניק לכם שירות מהיר ומקצועי!

מדפסת פלוטר

במה מדפסות פלוטר שונות ממדפסות רגילות? פלוטר חותך סטנדרטי

כאשר אנו סוקרים את תחום המדפסות וההדפסה, חשוב מאד להבדיל בין המדפסות הביתיות שכולנו מכירים, לבין סוג מסוים ושונה של מדפסות, אשר מכונות מדפסות פלוטר.

למה בדיוק הכוונה? הפלוטר הוא בעצם סוג של מדפסת, אשר מסוגלת להפיק תוצרים גדולים במיוחד. למעשה, מבחינת הרוחב מדובר על מדפסות גדולות מאד. מבחינת האורך – פלוטרים יכולות להדפיס באורך ללא שום הגבלה, כאשר הן מופעלות על בסיס גליל נייר ענק שיוצא מהמדפסת לפי צורך – וזאת בשונה מהמדפסת הרגילה אשר מחולקת לכמות מוגבלת של דפים. הפלוטר אם כן, היא מדפסת שעובדת בצורה אחרת לחלוטין.

בהיפר גרף אנו משתמשים בציוד המשוכלל ביותר בתחום. הפלוטרים שלנו הם מהמתקדמים ביותר ואיכות ההדפסה היא גבוהה מאוד


או העלו את הקובץ להדפסה וכל מה שנשאר לכם זה לבוא ולאסוף!
 
פלוטרים
כלי נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333

דילוג לתוכן