לתיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו

073-7841758
היפר גרף בע"מ
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הדפסת תוכניות בניה

תוכניות בניה - מה זה?

תוכניות בניה מנוסחות על ידי אדריכל ומוגשות לקבלן המבצע, למהנדסים או בעלי מקצוע אחרים בשטח ולרשות המוניציפאלית. מטבע הדברים, אין צורך לכתוב כל פעם את כל התכניות מחדש ואפשר להדפיס אותן. מצד שני, הדפסה של תוכניות בנייה כפופה לשורה ארוכה של תקנות. כפועל יוצא מכך, עדיף מלכתחילה להדפיס תוכניות בניה שונות בבתי דפוס שמתמחים בכך.

הדפסת תוכניות בניה

הדפסה מקצועית ומדויקת של תוכניות בניה היא בעלת השפעה אדירה על הצלחת הפרויקט. אם התוכנית לא מודפסת על פי הוראות החוק והתקנות, יכול להיות שברשות המקומית לא יקבלו אותה ויבקשו הגשה מחדש – מה שמעכב את לוח הזמנים ומוריד לטמיון השקעה של אנרגיות וכסף. יתרה על כך, הדפסה לא מקצועית עלולה לבוא לידי ביטוי בחוסרים ובבנייה לקויה של הקבלן המבצע.

בהיפר גרף תמצאו מומחי הדפסה, בנוסף לציוד המתקדם ביותר בתחום הדפסת תוכניות בניה. ההדפסות שתקבלו הן ברמה הגבוהה ביותר מבחינת איכות ההדפסה והדיוק. ניתן להעלות קבצים דרך האתר ולקבל את ההדפסות ישירות אליכם.

הציוד בתחום זה חייב להשתמש בציוד המשוכלל והמתקדם ביותר. מאות לקוחות מרוצים משתמשים בשירותי היפר גרף להדפסת תוכניות בניה. הצטרפו גם אתם.

מה מכילות תוכניות בניה?

תוכניות בנייה הינן תוכניות שמגישים עבור קבלת היתר בניה. תוכניות בניה כוללות פירוט של חומרי הבניה השונים, מידות הפתחים של הקירות, הבדלה בין קירות גבס לבטון וכו'. את תוכניות הבניה מכין האדריכל עבור הלקוח וכאמור עליהן להיות איכותיות ביותר.

מחפשים מכון להדפסת תוכניות בניה באופן מקצועי?

מה חשוב לדעת כשמדפיסים תוכניות בנייה?

לאחר שהאדריכל כין עבורכם תוכניות בניה הוא יבקש מכם להדפיס אותן עבור הקבלן. כשתלכו לחנות תצטרכו לדעת בדיוק מה לבקש ולאיזה סוג של מכון העתקות אתם אמורים ללכת. הנה כמה נקודות חשובות שיש לדעת:

כמות העתקים – את מספר ההעתקים קובעים על פי אופי הפרויקט. בדרך כלל יש צורך ב-3 עותקים לפחות כדי להגיש אותם אל הקבלן המבצע, המהנדס בשטח והרשות המקומית, אך חשוב בכל זאת לבחון כל מקרה לגופו.

הדפסה במקום מקצועי – הדרך היחידה להבטיח דיוק היא להדפיס תוכניות בנייה במקום מקצועי. אם לא בטוחים לגבי רמת המקצועיות של בית הדפוס, אפשר לבדוק במה הוא מתמחה ולקבל עליו המלצות מצד משרדי אדריכלים ומהנדסים.

שימוש בציוד מתקדם – מבחינה טכנית, יש צורך להשתמש בציוד מתקדם שמתאים למבנה ולגודל של תוכניות בנייה. תוכניות מן הסוג הזה לא מדפיסים במדפסת רגילה, אלא משתמשים בציוד רלוונטי שמאפשר לחדד את הפרטים המופיעים על גבי המסמך. 

מה שהכי חשוב לזכור זה שלתוכניות בנייה יש מטרה כפולה: הן גם אמורות לתת מענה על ההיבט הרגולטורי וגם צריכות לעלות בקנה אחד עם הדרישות הביצועיות. יתרה על כך, את ההדפסה מבצעים ביכולת הדפסה רחבה ויש גם צורך בציוד שמאפשר חיתוך דפים. בפועל, ההדפסה מתבצעת או בהעתקת שמש/אור או בשיטה הדיגיטלית שגם חוסכת זמן.

במה שונה הדפסת תוכניות בנייה או היתר בנייה מהדפסה רגילה?

הדפסת תוכניות בנייה היא למעשה השלב בו אנו מוציאים לאור כביכול את התכנון ההנדסי של המבנה אותו אנחנו בונים, ועבורו אנחנו מבקשים היתרי בנייה. עלינו להדפיס את תוכניות הבניה שלנו עלמנת שנוכל להגישן ולקבל את היתרי הבנייה. הדפסת תוכניות בנייה איננה הדפסה רגילה ואינה מתבצעת בבתי דפוס רגילים או באמצעות מדפסות ביתיות רגילות. למעשה, קיים תחום שלם היום בשוק אשר משמש עבור הדפסת תוכניות בניה ויכול לספק שירותים נקודתיים במיוחד עבור כך.

צילום תוכניות בניה

באם אנחנו עוסקים בתחום האדריכלות אנחנו יודעים עד כמה זה חשוב מאוד למצוא חברה איכותית עבור הדפסת תוכניות בניה עבור תכנון מבנים. הדפסת תוכניות אדריכלות למעשה מעניקה לנו שירות ייחודי של איכות הדפסה ודיוק רב שאין יכולת לקבל בהדפסה רגילה. ישנו צורך בציוד מתקדם ביותר, ציוד איכותי ומשוכלל אשר יסייע בתהליך צילום תוכניות בנייה או הדפסת תוכניות בניה.
הדיוק והדקדקנות הנדרשים בתהליכים של הדפסת תוכניות בנייה הם הכרחיים להדפסה מוצלחת.

הדפסת תוכניות בנייה - טיפים

בין אם אתם מהנדסים ואדריכלים שצריכים להדפיס תוכניות בנייה ללקוחות שלכם, ובין אם אתם אנשים שצריכים למסור תכוניות בניה לרשות המקומית כדי להתחיל בעבודות – חשוב מאד שתבינו כיצד להדפיס את התוכניות הללו.

ברוב המקרים כמובן, הדפסת תוכניות הבניה נעשית בתוך מכון מקצועי שיש לו את הציוד המקצועי הנדרש. אולם, את זה יודע כל אדם מתחיל בתחום. אנו בוחרים לתת לכם כמה טיפים שיעזרו לכם באמת להדפסה.

אז איך דואגים שהדפסת תוכניות בנייה תהיה איכותית?

חיתוך וסידור – לרוב, בתוך כל מכון תהיה אמנם מדפסת מתאימה להדפסה של תוכניות בנייה גדולות, אבל אל תשכחו שלרוב, אתם לא תרצו לקחת אתכם את התוכניות כשהן פרוסות – שהרי מדובר על גיליונות נייר ענקיים שקשה לקחת ממקום למקום כשהם פרוסים. אתם צריכים לא פעם לבצע חיתוך בהדפסות וגם לסדר אותן. בחרו תמיד במכון שמספק לכם גם שירותי חיתוך וסידור, כדי שיהיה לכם קל לקחת את הסטים השונים של תוכניות הבניה אתכם.

מקצועיות – העדיפו תמיד לבחור מכון שמתמחה באופן ספציפי בהדפסה של ותוכניות בנייה. אם מדובר על בתי דפוס כלליים אפשר שאתם תגלו שבזמן אמת אין להם באמת את הציוד הטוב ביותר והם לא באמת מנוסים – עדיף תמיד לבחור במכוני ההעתקות שמתמחים בכך.

העדיפו שליחה מקוונת – שליחה מקוונת של קובץ תוכניות הבנייה ישירות למכון תחסוך לכם לא מעט זמן – ולרוב גם אפשר לקבל הצעת מחיר טובה יותר במקרים הללו כי זה גם חוסך משאבים וזמן למכון עצמו.


העדיפו תמיד לבחור במכונים שמתמחים באופן ספציפי בהדפסה של ותוכניות בנייה. אם מדובר על בתי דפוס כלליים אפשר שאתם תגלו שבזמן אמת אין להם באמת את הציוד הטוב ביותר והם לא באמת מנוסים – עדיף תמיד לבחור במכוני ההעתקות שמתמחים בכך.

כלי נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333

דילוג לתוכן