לתיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו

073-7841758
היפר גרף בע"מ
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

צילום מסמכים

צילום מסמכים זו אחת מהטכנולוגיות הכי וותיקות ומבוססות שיש היום בשוק – החל ממכונות לצילום מסמכים פשוטות שנמצאות בכל משרד, ועד האפשרות של צילום והעתקה באופן מסחרי, בכמויות גדולות, במהירות ובאיכות גבוהה. איך זה עובד? אילו שיטות קיימות היום?

אם אתם זקוקים לשירותים מקצועיים ואיכותיים של צילום מסמכים, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את הכתבה הזו – שתשפוך קצת אור על הנושא.

איך עובד צילום מסמכים?

יש כמה שיטות שבהן ניתן להעתיק מסמכים ולהדפיס כמות עצומה של עותקים במהירות וביעילות. השיטה הוותיקה והנפוצה ביותר היא העתקה באמצעות אור – המסמך ממוקם על לוח זכוכית, בעזרת חשיפה לאור יש קליטה של הנתונים שנמצאים על המסמך והעברה שלהם אל תוף מיוחד אשר מפזר את אבקת הדיו על הדף, בצורה כזו שיוצרת את ההעתק של המסמך המקורי.

שיטה שנייה היא צילום מסמכים דיגיטלי, שזו שיטה אשר מתבססת על העקרונות של הדפוס הדיגיטלי, ובמהלכה יש סריקה של המסמך והפיכה שלו לקובץ דיגיטלי, שלאחר מכן מועבר להדפסה.

העתקת אור מאפשרת חיסכון משמעותי בעלויות, ואילו ההעתקה הדיגיטלית פותחת מגוון רחב של אפשרויות כמו העתקה בצבע והעתקה על נייר בגדלים שונים.

מי זקוק היום לצילום מסמכים?

לכאורה זה נראה שבעידן הדיגיטלי שבו אנו חיים, אין יותר צורך באמצעים של הדפסה ובטח שלא באמצעים של צילום מסמכים. אבל אם נקדיש לכך מחשבה, נוכל לראות שצילום מסמכים עדיין תופס חלק נכבד בחיים שלנו.

אנשים פרטיים בדרך כלל יזדקקו לשירות הזה מדי פעם, ובמיוחד כאשר צריך להגיש טפסים לגורמים ממשלתיים שונים. בעלי משרדים משתמשים בצילום מסמכים באופן תדיר הרבה יותר, למשל כדי למסור חומר רלוונטי ללקוח, על מנת להעתיק מסמכים שהלקוח צריך למסור, לצורך גיבוי ואחסון בארכיון וכדומה.

וכמובן שצילום מסמכים היא עדיין שיטה יעילה מאוד כדי ליצור אלפי עותקים של מסמך אחד – בצורה זולה, פשוטה, יעילה ומהירה. למשל עסקים קטנים שרוצים לשכפל פלאיירים כדי לחלק ללקוחות ולפרסם את עצמם יכולים להיעזר בשירותי העתקה וצילום מסמכים.

עוד תחום מרכזי הוא כמובן עולם האדריכלות והתכנון. גם היום יש עדיין צורך בעבודה עם תוכניות ושרטוטים, ולא פעם יש צורך לשכפל את התוכניות ולהדפיסן בכמה העתקים כדי למסור הלאה לכל אנשי המקצוע המעורבים בפרויקט.

המורכבות של צילום תוכניות ושרטוטים
התחום של שרטוטי בנייה ושרטוטים הנדסיים דורש עבודה עם גיליונות נייר גדולים הכוללים כמות גדולה של פרטים קטנים וקריטיים. המדפסת הביתית או מכונת הצילום המשרדית לא יכולים לתת מענה טוב ומקצועי, ולכן שירותים של צילום והעתקת שרטוטים הנדסיים הם שירותים חיוניים לענף הבנייה.

המורכבות הגדולה טמונה קודם כל בעבודה עם גיליונות נייר גדולים ועדינים, שצריך לשמור עליהם ולדעת כיצד לטפל בהם ולשמר אותם. עבודת ההעתקה חייבת להיות מדויקת וקפדנית, כדי למנוע טעויות בהדפסת ההעתקים – טעויות שיכולות לעלות כסף רב ואף לסכן את עבודת הבנייה.

צילום מסמכים

כיצד מעתיקים ומדפיסים שרטוטים הנדסיים?

צילום והדפסה של גיליונות נייר רחבים נקראת פלוטר, והיא מתייחסת לעבודה עם גיליונות הגדולים באופן משמעותי מהקיבולת של המדפסת הביתית. שיטות ההעתקה דומות לשיטות צילום המסמכים הרגילות, רק שכאן אופן העבודה והטכנולוגיה מותאמות לעבודה עם גיליונות בגדלים האלה. בנוסף יש גם עבודה עם קבצים דיגיטליים, כאשר בית הדפוס או מכון ההעתקות חייב שתהיה לו את היכולת לעבוד עם תוכנות מקצועיות ושרטוטים מקצועיים.

מלבד השירות של צילום והעתקה, פעמים רבות יש גם מכשור שמאפשר לגלגל או לקפל ולכרוך את גיליונות הנייר הרחבים, כדי שניתן יהיה לשנע אותם ממקום למקום בקלות, ולשמור עליהם כך שלא ייהרסו.

היפר גרף בע"מ הוא בית דפוס בפתח תקווה המתמחה בהפקת עבודות גרפיות לתחום הבנייה וההנדסה.

כלי נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333

דילוג לתוכן